قالیشویی مانیا در جنت اباد و غرب تهران نکاتی را درباره نگهداری و شستشوی فرش خدمت مشتریان خود یاد اور می شود:

جارو زدن برای حفاظت از فرش لازم و ضروری می باشد.زمانی که ذرات ریز و گرد و خاک بر روی فرش می نشیند اگر به انها توجه نشود و جارو زدن سعی در برطرف کردن این الودگی ها نکنیم به مرور زمان این الودگی ها و آشغال ها با حرکت پا بر روی ان ها به عمق و ریشه فرش نفوذ می کنند که در این صورت پاک کردن فرش از این الودگی کار بسیار سختی خواهد شد و می تواند به بافت فرش اسیب برساند.
مخصوصا قسمت هایی که رفت و آمد روی ان بیشتر است.توصیه می شود که در هفته سه تا چهار دفعه مورد نظافت قرار گیرد.اگر رفت و آمد کمتری در یک قسمت از فرش صورت گیرو بهتر است هفته ای دو بار ان محل جارو شود.
قالیشویی مانیا شعبه جنت آباد و غرب تهران به شما عزیزان و مستریان محترم توصیه می نماید که از جاروهایی استفاده کنید که برس های مدور داشته باشد تا به وسیله این برس ها پرز های فرش جابه جا شده و ذرات گرد و غبار بهتر هز فرش جدا شده و فرش پاکیزه شود.
فرش های پشمی اغلب به این برس ها حساس هستند و ممکن است حالت پرز پرز پیدا کنند برای چنین فرش هایی بهتر است از جاروهای برقی که مکانیسم عمل ان بر پایه مکش می باشد،استفاده شود تا بافت فرش اسیب نبیند‌.
شست و شوی انواع فرش
قالی شویی مانیا بهترین قالیشویی در جنت اباد و غرب تهران چند توصیه کاربردی برای کسانی که قصد دارند خودشان در منزل فرش هایشان را بشویند ،ارائه می نماید:

۱_فرش را در مکانی که دارای شیب است پهن کنید و تمام قسمت های ان را به اب اغشته کنید.(شیب دار بودن سطح شست و شو کمک می کند که اب داخل فرش سریع تر خارج شود و در داخل فرش نماند)

۲_شامپوی فرش یا پودر شست و شو را با اب نیمه گرم مخلوط کنید و با اسفنج یا یک تکه تور سطح فرش را بشویید.سعی کنید از فرچه های پلاستیکی استفاده نکنید زیرا به پرز های فرش اسیب می رساند.

۳_پس از شست و شوی فرش با مواد شوینده ،کل فرش را با اب به نحوی بشویید که تمام مواد شوینده از ان خارج شود زیرا اگر مواد در داخل پرزهای فرش باقی بماند به مرور زمان باعث آسیب رساندن به پرز های فرش می شود.

۴_پس از اینکه شست و شوی فرش تمام شد اجازه دهید فرش در همان سطح شیب دار باقی بماند و یا در صورت امکان از محلی مناسب آویزان کنید تا تمام اب موجود در فرش ،خارج شود.

نکته قابل توجه در زمان اویزان کردن فرش این است که باید دقت کنید که فرش صاف و بدون چروک (اصطلاحا کیس) آویزان شود.زیرا بعد از خشک شدن به همان حالت باقی می ماند و فرش حالت شکستگی به خود می گیرد.
برای جا به جایی فرش بهتر است که از تا کردن ان خودداری کنید و فرش را به صورت لول شده جا به جا کنید.توصیه قالی شویی مانیا در غرب تهران به شما عزیزان این است که اگر محل مناسب و شرایط لازم برای شستشوی فرش را ندارید حتما برای این انر از یک قالیشویی معتبر کمک بگیرید.

قالی شویی مانیا بهترین قالیشویی درجنت اباد و غرب تهران برای بر طرف کردن انواع لکه هایی که بر روی فرش به وجود می اید راه کار هایی برای شما ارایه می نماید.لازم است که مطالب زیر را با دقت مطالعه بفرمایید:

موادی را که روی فرش ریخته شده و ایجاد لکه نموده را به کمک قاشق یا کاردک بر دارید .سپس محلولی از سرکه سفید،شامپوی فرش و اب ولرم تهیه کنید و روی محل لکه قرار دهید.البته بسته به نوع لکه ایجاد شده می توانید از انواع پاک کننده ها استفاده کنید‌.

محلول فوق بیشتر برای لکه های سطحی مانند چای و نوشابه می باشد که حتی می توانید مقداری ماست کم چرب ترش را مستقیما روی محل لکه ریخته و بعد از چند دقیقه با پارچه نم دار محل مورد نظر را مالش دهید.بعد از شست و شوی محل از یک پارچه تمیز و خشک استفاده کنید و محل لکه را چندین بار مالش دهید تا اب جمع شده را خشک کنید.

اگر ادامس بر روی فرش چسبیده بود بهتر است روی ادانس یک تکه یخ قرار دهید و بعد از چند دقیقه آدامس را از فرش جدا کنید و اگر تمام ادامس جدا نشد چندین بار این کار را تکرار کنید تا تمامی ادامس چسبیده به فرش از ان جدا شود و بعد محل لکه را با شامپو فرش و اب ولرم شست و شو دهید و نهایتا با یک پارچه تمیز محل مورد نظر را خشک کنید.

اگر لاک بر روی فرش ریخته شده باشد یک پارچه یا تکه ای پنبه را به استون اغشته کنید و بر روی محل مورد نظر مالش دهید.توجه داشته باشید که اگر این کار را با دقت انجام ندهید ممکن است سطح بیشتری از فرش را دچار لکه کنید.اگر از دقت عمل خود اطمینان ندارید برای بر طرف کردن این نوع لکه ها بهتر است از افراد متخصص در این کار(قالیشویی مانیا در غرب تهران) کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس و ثبت سفارش